Logo Tasarımı
Logo Tasarımı
Logo Tasarımı

Logo Tasarımı Nedir?


Logo tasarımı bir firmanın temel taşını oluşturan unsurlardan en önemlisidir. Kurumsal bir firmanın veya tüzel bir kişinin kendisini temsil eden logosu olması onun bir adım daha önde olması demektir. Logo tasarımı sizi yansıtan en önemli görsel ögedir. Bundan dolayı logo tasarımsız bir kurumsallık düşünülemez.

Kurumsallığınızı bir adım öne taşımak, rakiplerinizden farklı olmak ve daha bir çok sebep için kendinize özgü sizi en iyi şekilde anlatan bir logoya sahip olmak gerekir. Size özgün ve yaratıcı olarak tasarlanacak bir logo ile farklılığınızı göz önüne çıkarabilirsiniz.


Logo tasarımının sizi ne kadar yansıttığı çok önemlidir, sadece tasarım değil renkler de insanlara mesaj vermektedir. Renkler yardımı ile ulaştırmak istediğiniz mesajı kolay bir şekilde ulaştırabilirsiniz. Bu yüzden logo tasarımında renk seçimi konusunda firmanızın faaliyet alanını vermek istediğiniz imajınızı göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Logo Tasarımı

Logo tasarımınız size özel olmalıdır. Logo tasarımı yapılmadan önce bilgileriniz ne iş yaptığınız ve hizmet verdiğiniz sektör göz önünde bulundurularak sizlere özgü çalışmalar yapılmalıdır.


Logo tasarımının püf noktalarından bir tanesi ise "sadelik"tir. Logo tasarımı ne kadar sade ise o kadar okunabilir ve anlaşılabilir olacaktır. Tasarımda sizleri en iyi temsil eden en fazla 3 renk kullanılması ise kurumsal amacınızı ön plana çıkaracaktır.

Logonuzu seçerken her alanda sorunsuz kullanabilmeniz gerektiğini unutmayın. Logonuzun siyah / beyaz renklerde de anlaşılabilir olması tasarımda önemli bir unsurdur.

Kurumsal Logo Tasarımı

Günümüzde logo tasarımları firmanın isminden daha fazla akılda kalıcı olmayı başarmıştır. Firmanın logosu isminden daha fazla akılda kalıcı olması logo tasarımının ne kadar önemli bir yerde olduğunu bize göstermektedir. 


Büyükten küçüğe her firmanın bir ismi olduğu gibi onu en iyi şekilde yansıtacak logoya da sahip olması gerekir. Logonuz kuruluşunuzdan itibaren her zaman sizin yanınızda olacak ve sizi en iyi şekilde temsil edecek en önemli öğedir.

Firmanıza özgü sizi en iyi şekilde temsil edecek logoyu tasarlatmanız firmanız için en önemli adımlardan birini atmış olacaksınız. Firmanızı oluştururken ilk öncelikle kimliğinizi belirlemeniz gerekmektedir. Kimliğinizi belirlemeniz için ise bir logo tasarımına ihtiyacınız vardır.

Size özel olarak hazırlanan logo çalışması sizi diğer rakiplerinizden farklı kılarak ön plana çıkmanızı sağlayacaktır. Logo tasarımınız sizi anlatacak şekilde tasarlandığında insanlar sizin hakkınızda fikirleri olacaktır.


Size özel olarak hazırlanan logodaki profesyonellik işinize verdiğiniz değeri ortaya çıkaracaktır. Logo tasarımınız sizi ne kadar iyi anlatırsa o kadar fazla kişiye ulaşmış olacaksınız. Sade, akılda kalıcı ve anlamlı bir logo tasarımı ile zirveye ulaşmanız mümkündür.

Logo tasarımızda çok fazla renk kullanmak dikkat dağınıklığına sebep olabilir bu yüzden logo tasarımınız en fazla 3 renk olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Logo Tasarımı Hizmetinin Özellikleri

Logo Tasarımı 100%
Özgün Tasarım 100%
Akılda Kalıcı Tasarım 100%
Yaratıcı İçerik 100%
Yüzlerdeki Mutluluk 100%