Web Tasarım
Web Tasarım
Web Tasarım

Firmanızın ihtiyacı olan kurumsal web tasarımı ya da ürün/hizmet tanıtımı sitesini sizin için tasarlayalım.

Web Tasarım paketi, küçük ve orta ölçekli kurumsal firmalar için özel olarak hazırlanmıştır.  Göz alıcı kurumsal web tasarımları sayesinde firmanızı internette en iyi şekilde temsil edecek, iletişim bilgilerinizi sunacak ve ürünlerinizden / hizmetlerinizden bahseden bir siteye ihtiyacınız var ise bu web site paketi ekonomik fiyat avantajı ile ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Web tasarım fiyatına alan adı hosting masrafları dahil değildir.

Her firma için sektörüne ve firmanın renklerine uygun, yeni web site tasarımları yapmaya özen gösteriyoruz. Web Tasarım paketi kapsamında referanslarımızdan beğendiğiniz web site tasarımlarını da sizin firmanız için uyarlayabiliriz.

Ekonomik Web Tasarımlar, Anasayfa, Hakkımızda, Referanslar, Hizmetlerimiz, İletişim gibi sayfa isimlerini ve içeriklerini sizin belirleyebileceğiniz 5 sayfadan oluşmaktadır.

Eğer daha fazla sayfaya ve gelişmiş bir altyapıya ihtiyacınız varsa bir üst paket olan Kurumsal Web Tasarım paketini incelemelisiniz.

Web Tasarım Aşamaları

Bizimle çalışmaya karar verdiğinizde ise aşamalar şu şekilde ilerliyor;

• Size web tasarımın sunumunu yapabilmek için firmanızın logosunu, firmanız hakkında tanıtım yazınızı, firmanızın hizmetleri / ürünleri hakkında yazılar / resimler ve iletişim bilgilerini talep ediyoruz.

• Firmanızın logosunu veya kurumsal renklerini göz önünde bulundurarak, vermiş olduğunuz bilgiler ile web tasarımının Anasayfa Şablonunu hazırlayarak, size sunuyoruz.

• Beğenmeniz durumunda değişiklik taleplerinizi alıyoruz ve web tasarımın diğer sayfalarını oluşturup, size son halini sunuyoruz. Tasarımı beğenmez iseniz, sizi yanlış anladığımızı düşünerek sizi daha iyi dinliyor ve sizin için istediğiniz web site tasarımını oluşturup size tekrar bir sunum yapıyoruz.

• Sitenizin son haline onay vermeniz durumunda Ekonomik Web Tasarım ile tasarlanan sitenizi yayınlıyoruz.

Responsive Web Tasarım

Web Tasarım paketi kapsamında yapılan siteler Responsive Web Tasarım (Mobil Uyumlu Site) özelliğine sahiptir ve cep telefonlarında, tabletlerde vb. mobil cihazlarda ziyaretçilerinize kolay kullanılan site görünümü imkânı sunmaktadır. 

Responsive tasarımın SEO açısından önemi de oldukça büyüktür. Responsive  özelliği sayesinde Google gibi arama motorlarında ilgili anahtar kelimelerinde responsive tasarımı olmayan sitelerin daha üst sıralarında çıkabilirsiniz.

Responsive Web Tasarım ile ilgili detaylı bilgi için Web Blog’ umuza göz atabilirsiniz.


Web Tasarım Hizmetinin Özellikleri

Hızlı Kurulum & Hemen Teslim 100%
5 Sayfadan Oluşan İçerik 100%
Responsive (Mobil Uyumlu) 100%
Resim Galeri Modülü 100%
İletişim Formu 100%

Web Tasarım İstanbul

İstanbul'da web tasarım yapan ajanslar arasında firmanıza özgün web tasarım yapabilecek bir çok ajans bulunmaktadır. Kanyon Bilişim Teknolojileri diğer web tasarım firmalarından farklı olarak daha özel hizmet vermeyi ve ihtiyaca yönelik web tasarım hizmetlerini İstanbul Bayrampaşa'da sürdürmektedir. Her firmanın ekibinde bulunan uzmanların yapması gereken, sizin de kontrol etmeniz gereken başlıca özellikler ve önemli noktalar bulunmaktadır. Örneklerimizde bir firmanın web sitesiymiş gibi örnekler verecek olsak da aynı şeyler kişisel tanıtım web tasarımlar için de geçerlidir. Her ne kadar web uzmanları tarafından oluşturulan bir tasarım olsa da, sizin faaliyet gösterdiğiniz sektöre uzak, sektör hakkında tecrübesi olmayan kimseleri sitenin arayüzü konusunda sizin yönlendirmenizde büyük fayda var. Web sayfanız üzerinden iletişime geçeceğiniz, tanıtım yapacağınız vs. kimselerin neyi görmesini istiyorsanız ya da siz bir ürün/hizmeti ne kadar ve hangi özelliğiyle sitenin üst kısmında alt kısmında ya da yan kısmında görmesinin daha faydalı olacağına siz karar vermelisiniz, ya da yapılan yapıyı kontrol edip sizin hitap ettiğiniz kitle için uygun mudur bunu denetleyerek web tasarımın amacınıza uygun olarak oluşmasını sağlamalısınız.

Kurumsal Web Tasarım

Bir markanın tanıtımı amaçlanarak hazırlanan bir kurumsal web tasarım projesinde, hazırlanan tasarım ile hazırlanan site içeriği eşit dozda önem taşır. Tasarım yapılırken, markanın kurumsal renkleri, tonları ve uyumlu diğer bir veya iki renk daha kullanılmalı. Markanın logosu ile sitede kullanılan renkler bir uyum içinde olmalı ve yapılan arayüz tasarımında bir konsept oluşturulmalıdır ya da markanın mevcut konsepti kullanılmalıdır. Zamanla o markanın web sitesini, mağazasını, reklamlarını gören kimselerde marka bilinci oluşarak markanın bilinirliği artacaktır. Ayrıca renkler gizemli dünyalarında, insanlara psikolojik baskı uyandırarak otomatik kararlar verdirirler. Bu özelliklere sahip turuncu, yeşil, kırmızı, siyah gibi renkler web tasarım'da uygun yerlerde ve uygun şekillerde kullanılarak insanların tamam/iptal gibi uyarı butonlarında doğru yönlendirmelerini sağlamak gibi arayüzde kolaylaştırmalar sağlanabilir. Markanın hizmet verdiği ya da ürün sattığı kitleye uygun olarak hazırlanan bir kurumsal web tasarım, ziyaretçinin siteyi beğenerek site üzerinde daha fazla vakit geçirmesini sağlayacaktır. Bu etkenin sizinle iletişime geçme / alış veriş yapma gibi faydalarının yanı sıra, sitenize ziyaretçi yönlendiren arama motorlarının siteniz üzerinde aradığını bulduğu şeklinde bir sonuç çıkaracağı için web tasarımdan kaynaklı arama sonuçlarına da faydası dokunacaktır.

Web Tasarımın Oluşumu

Bir web sitesi tasarlanırken sizin ihtiyacınıza özel olarak tasarlanmalı ve sayfa yapıları web sitenin kuruluş amacını yansıtan içeriklere göre ayarlanmalıdır. Dolayısıyla tasarım oluşturulurken sayfa yapıları doğru planlanmalı ve içerik iyi yerleştirilmeli. Öne çıkarılmak istenen önemli bir içeriğin oluşturulan sayfa şablonunda aşağılarda bir yerlerde küçültülmüş, daraltılmış veya sıkıştırılmış bir vaziyette yer alması o web tasarımın amacına ulaşamaması ve verilen ücret ne kadar az olursa olsun o web tasarım ücretinin karşılığının verilmemesi demektir.

Son Teknolojiye Sahip Web Tasarım

Her geçen gün gelişen teknolojinin etkileri web tasarım alanında görülüyor. Gelişen ve sürekli yenilenen kodlama dilleri sayesinde;

  • Web siteleri daha hızlı çalışıyor,
  • Cihazlara göre varyasyonlara bürünüyor,
  • Kullanıcılara kolay kullanım imkanı sunuyor,
  • Web tasarımda kullanılan içerikler arama motorları tarafından daha kolay taranıyor
internet kullanıcıları bu gelişmiş teknoloji çağında WEB 'de aradıkları bilgileri zaman kaybetmeden bulmak istiyor. Dolayısıyla eski bir teknolojiye sahip yavaş açılan sitelerden, cep telefonlarından internette sürf yaparken mobil uyumlu olmayan (not responsive) bir web sitesinden, içeriği karman çorman yerleştirilmiş bir web tasarımından rahatsız olup, hemen siteden çıkarak tekrar arayışa giriyor. Bu da hem ziyaretçi kaybına hem de arama motorları tarafından web sitesinin arama  sonuçlarında daha sonlarda çıkmasına yol açıyor. Bir web sitesinin sayfa açılış hızı optimize edilmiş olmalı, gerekiyorsa cache sistemi ile sayfa açılış hızında iyileştirmeler yapılmalıdır. Günümüzde tasarlanan bir web sitesinin kesinlikle responsive özelliği olmalıdır ve cep telefonlarında, tablet pclerde, laptop ekranlarında, full hd monitör ve tv'ler de site yapısını korumalı ve sayfa yapısını bozmayan kodlamaya sahip olmalıdır. İyi bir Web Tasarım, Ziyaretçileri tarafından navigasyon menülerine kolay erişilebilir olmalı, bir yazının başlığı okunabilir boyutta olmalı, yazıda kullanılan görsel net görülebilir boyutlarda tasarıma optimize edilmiş ve sayfalar arası geçiş butonları / linkleri her kullanıcının anlayacağı ve kolay kullanabileceği bir şekilde tasarlanmış olmalıdır.