Veritabanı Nedir ?

0
2091

Veritabanı(Database) Nedir ?

Veritabanı kısaca bazı bilgileri depolayan yazılım sistemidir. Oldukça Verimli olmasını sağlayan hızlı veri alış,veriş ve değişim yapabilmesi onu yazılım dünyasında vazgeçilmez bir sistem kılmaktadır.

Günümüzde farklı sistemler için geliştirilmiş birden fazla Veritabanı(Database) sistemi vardır. Kısaca belirtmek gerekirse en yaygın kullanılan Veri Tabanı türleri;

  • MySQL
  • Ms SQL Server
  • PostgreSQL
  • SQLite
  • Oracle

Bunların haricinde de çeşitli veritabanı sistemleri olsa dahi en yaygınlarından bazıları bunlardır.

Veritabanı Ve Site İlişkisi ?

Kanyon Bilişim Teknolojileri olarak oluşturduğumuz Web Tasarım projelerinde Veritabanı Sistemlerini çok sık kullanıyoruz.

Oluşturduğumuz Web Sitelerinde; Yönetimi konusunda uzman ekibimiz ile en iyi veri optimizesi sayesinde maksimum verim alıyoruz.

Web Tasarım’da Veritabanı önemlidir. Özellikle Dinamik Web Tasarım projeleri için sürekli değişken verilere ihtiyaç duyulmaktadır, bu verileri içinde barındıracak ve onlara değişkenlik özelliği verecek tek sistem Veritabanıdır.

Web Siteleri için kullanım bakımından en uygun ve hızlı olan Veritabanı MySQL Veritabanı’dır. Dinamik Web sitesi projelerinde oldukça sık kullandığımız MySQL sayesinde kullanıcılara hızlı ve stabil Dinamik yönetim panellerine sahip Web Siteler oluşturmaktayız.

Cevapla