Neden Web Tasarım ?

0
1015
Neden Web Tasarım ?

 

Yaşadığımız dünya her geçen gün değişmektedir. Yeni yeni işler,meslekler,buluşlar gelişmektedir. Bunun web tasarımla olan ilişkisine gelirsek, Her geçen gün yeni yeni firmalar, markalar ve sistemler oluşmaktadır. Bunların yanında en büyük değişim gösteren faktör ise hepimizin bildiği “Teknoloji”dir. Teknoloji neredeyse hayatımızın bir parçası haline geldi,  Neredeyse herkesin kendisine ait bir Akıllı telefonu, bilgisayarı, tableti bulunmaktadır. Yani insanlar eskiden hedefledikleri bir şeyi günler içinde gerçekleştirirken bugün ellerindeki elektronik imkanlar sayesinde internet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilmektedirler.

Web tasarım alanı’da haliyle bu teknolojinin ani ve hızlı bir şekilde yükselmesinden etkilenmektedir. Web tasarımın öneminden biraz bahsetmek gerekirse; Neredeyse bütün şirketlerin veye firmaların kendilerine ait bir web sitesi bulunmaktadır. Peki neden bir firma web sitesine ihtiyaç duyar? Dediğimiz gibi insanlar artık ihtiyaçlarını internet üzerinden gidermektedir. Yani farz edelim ki bir televizyon alacaksınız ve bulunduğunuz çevrede teknolojik mağaza az , var olanlarda size uzak Ama bir diğer Alternatif olan internet’i ele alalım, Cep telefonunuzdan dakikalar için istediğiniz Televizyonu bulabilme şansınız vardır. Bu örnek ile web tasarımın daha doğrusu web sitelerinin önemini bir nebze olsun anlamışsınızdır.

Neden Kurumunuzun Bir Web Sitesi Olmasın

Farz edelim Bir elektronik firmanız var, Bilgisayar , Bilgisayar Parçaları satıyorsunuz. Ve sadece yüz yüze alım-satım yapıyorsunuz. Birde sizinle aynı işi yapan bir rakibiniz var. Tek farkınızı siz yüz yüze o ise internet üzerinden ve normal olarak satış yapmaktadır. Bu şekilde devam ederek gelirinizi elde edersiniz fakat bir zaman sonra rakipleriniz sizleri çoktan geçmiş olacak. Çünkü teknolojiden zamanında faydalanıp kendi kurumunu iyi bir şekilde teknoloji ile iç içe bir hale getirerek iyi bir konuma gelmiştir.

Web Tasarımın Getirileri

Web tasarım çalışmaları sizin kurumunuza öncelikle iyi anlamda bir ciddiyet katar, Çünkü diğer firmalar ile aynı düzeyde olmayacaksınız isteyen her birey kendi başına web sitenizi inceleyerek verdiğiniz hizmetlerden kolayca haberdar olacaktır. Web tasarım aynı zamanda firmanıza Misyon ve Vizyon kazandırır. Web sitenizin olması sizin yaptığınız işe ayrıca bir ciddiyet katarak hizmet almak isteyen insanların diğer firmalar yerine sizinle çalışma isteğini arttıracaktır. Web site sahibi olmanız kurumsallık açısından gerçekten önemli bir faktördür.

Kanyon Bilişim Olarak Sizlere En İyi Kalitede Hizmet Vermekten Gurur Duyarız

Bizi Tercih Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz…

Cevapla